Pissed And Proud
9 grudnia 2018
Niepokorna
11 grudnia 2018

Część 1

40.00 

2DVD, DVDpack

1 w magazynie

SKU: 5907702867441 Kategorie: , Tagi: ,

Morderstwa i intrygi średniowiecznej Anglii okazały się wspaniałym wyzwaniem dla talentu aktorskiego Sir Dereka Jacobi (Ja, Klaudiusz), który wcielił się w rolę dociekliwego braciszka Cadfaela. Oto niezwykły mnich, który porzucił światowe, rycerskie życie dla habitu i ubóstwa w opactwie Shrewsbury. Niewielu zakonników mogłoby pochwalić się takim życiorysem: walczył w krucjatach, miewał kochanki, dorobił się także potomka. Jednak nawet po wstąpieniu do klasztoru, nie potrafi okiełznać swego wrodzonego daru dociekliwości i rozwiązywania zagadek. Wraz z zastępcą lokalnego Szeryfa – Hugh Beringarem – tropią mroczne tajemnice zła: morderstw, kradzieży i oszustw. Spryt i intuicja Cadfaela doskonale uzupełnia zuchwałość i odwagę Berinara.

 

 

ODCINEK 1. O jedne zwłoki za dużo.

– Cadfael wstępuje do opactwa Shrewsbury, jednak naturalny spokój klasztoru zostaje zakłócony, gdy miasto zostaje oblężone przez wojska Króla Stefana. Gdy król wzywa mnichów do pochowania 94 straconych rebeliantów, Cadfael stwierdza, że liczba ciał się nie zgadza.

 

ODCINEK 2. Wędrowny śpiewak prosi o azyl.

– Miejscowy złotnik zostaje napadnięty, obrabowany i zabity. Mieszkańcy rozpoczynają obławę. Głównym podejrzanym jest artysta, który występował na ślubie syna złotnika. Ucieka on do opactwa i prosi o azyl. Cadfael wkrótce odkrywa, że rzece kolejne zwłoki.

 

ODCINEK 3. Trędowaty od św. Gilesa.

– W opactwie ma odbyć się wielkie wesele z okazji ślubu pięknej dziewczyny i potężnego barona. Nie jest to jednak małżeństwo z miłości. Kiedy tuż przed ślubem baron znika, Cadfael rozpoczyna śledztw.

 

ODCINEK 4. Przewrotne zioło.

– Bogaty ziemianin wyklucza swojego syna z testamentu, przekazując majątek na rzecz opactwa. Wkrótce zostaje otruty. Kiedy Cadfael zostaje wezwany, by zbadać tę sprawę, z zaskoczeniem stwierdza, że żoną zabitego jest jego własna dawna miłość sprzed 40 lat.

 

ODCINEK 5. Różany czynsz.

– Gdy umiera bogaty kupiec, jego żona Judith Perle – staje się atrakcyjną partią dla miejscowych zalotników. Ona jednak odrzuca wszelkie oferty powtórnego zamążpójścia. Wkrótce zostaje zamordowany mnich i jeden z konkurentów o rękę pięknej Judith.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

1995

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kategoria

DVD

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas