Cheating At Solitaire
29 września 2018
The Matriarch And The Wrong Kind Of Flowers
2 października 2018

Achromatic

98.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Limited Clear Vinyl

2 w magazynie

SKU: 0669439870648 Kategorie: , Tagi: , , ,
artysta: Merzbow

Ezoteryczny, akustyczny duet znany jako HEXA jest dźwiękowym połączeniem Xiu Xiu Jamiego Stewarta i sonicznego prowokatora Lawrence Englisha. Wykute we wspólnym zainteresowaniu rozpadającym się urokiem epoki postindustrialnej, ich współpraca bada fizyczność dźwięku i jego zdolności infiltrowania ciała. Ich współpracę opisywano jako opętaną kaskadowymi impulsami niskiej częstotliwości i tektonicznymi płytami dźwięku zawieszonymi w przepastnych przestrzeniach przypominających katedrę.

 

Legendarny artysta noise'u Merzbow nie potrzebuje żadnego przedstawienia, biorąc pod uwagę jego płodny dorobek i głośne eksperymenty w sferze ludzkiej wytrzymałości i słyszalnych ekstremów. Merzbow jest poważną postacią w kanonie hałasu i nie jest obcy członkom HEXA, współpracując z Jamiem Stewartem jako duet na wspólnym albumie Merzxiu LP w 2015 roku.

 

 Partnerstwo tych trzech artystów zrodziło się z kolektywnego celu, jakim jest kształtowanie ich pracy przeciwko konkretnym architektom dźwiękowym i wizualnym. Początkowe wykorzystanie tego pomysłu przez HEXA, Factory Photographs, było zamówionym utworem, który posłużył za ścieżkę dźwiękową do filmu Davida Lyncha.

HEXA zaprosił Merzbow do współpracy, która miała na celu zderzenie ich szczególnego podejścia do fizycznej soniki z głośnym ontologicznym hałasem Merzbow.

 

Rezultat tej kolizji zamienił się w pełnowymiarowy album, trafnie nazwany Achromatic. Skupiono się na głębokim pogłosie względnych odgłosów, wymachując skrajnymi częstotliwościami znanymi tylko Merzbowowi i sprzężonymi z brutalistyczną pulsacją HEXA. Każda strona albumu jest produkowana i miksowana przez drugą, co sprawia, że ​​ich audio interpretacja Achromatic jest czymś w rodzaju odwróconego, wykwintnego trupa. Prawdziwe migawkowe wspomnienie z rozpadu współczesności.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2017

Dźwięk

STEREO

Kolor

CLEAR

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Includes download co

YES

Kategoria

LP

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Merzhex00:00:00
  • B 1. Hexamer00:00:00
Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas